Παρασκευή, 15 Σεπτεμβρίου 2017

Η OLYMPIA CS νικήτρια στο Αcropolis Grand Prix of Athens!

Το Σαββατοκύριακο 9-10/9/2017 η ομάδα μας διοργάνωσε το ACROPOLIS GP OF ATHENS για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά!
Θέλουμε να ευχαριστήσουμε όλες τις ομάδες (20 συμμετοχές) και όλους τους αθλητές και αθλήτριες από όλες τις κατηγορίες (94 συμμετοχές) που μας τίμησαν με την παρουσία τους. 



Ήταν ένα ονειρικό Σαββατοκύριακο για την ομάδα μας γιατί εκτός από διοργανωτές και παρουσία με 3 ομάδες, τα καταφέραμε και αγωνιστικά να φτάσουμε μέχρι το τέλος κατακτώντας το Grand Prix για πρώτη φορά στην ιστορία μας!

Η Α’ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Γενιτσαρόπουλο Γιώργο, Καστελλάνο Αντώνη, Παππά Νίκο, Πατρινό Σπύρο, Σεσέ Κώστα, πραγματοποίησε εξαιρετικές εμφανίσεις φθάνοντας στον τελικό κερδίζοντας όλα τα παιχνίδια! Ευτυχώς αυτή την φορά καταφέραμε να εκμεταλλευτούμε την καλή μας αγωνιστική κατάσταση και σε ένα αμφίρροπο τελικό απέναντι στους TSC FALCONS ATHENS κατακτήσαμε το τρόπαιο για ένα γκολ!



OLYMPIA CS - WINNERS


OLYMPIA CS - RESULTS


 








 













Η B΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Αγγελόπουλο Βασίλη, Γκόγκο Θανάση, Κορδάτο Κώστα, Σταμοκώστα Κώστα, προκρίθηκε άνετα από τον όμιλο, αλλά στο παιχνίδι για την πρώτη θέση δεν τα κατάφερε και έτσι δεν αποφύγαμε τον εμφύλιο στην 8άδα της διοργάνωσης.

OLYMPIA-OLYMPIA B' - QUARTER FINAL
Η Γ΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Κρικέλη Στέφανο, Μανιάτη Σπύρο, Παπαδόπουλο Βαγγέλη (πρώτη παρουσία με τα χρώματα της ομάδας μας), Παπαϊωάννου Μιχάλη, με 1 νίκη – 1 ισοπαλία – 2 ήττες, έμεινε στον όμιλο.

OLYMPIA CS C'
Στο ατομικό η ομάδα μας πήρε μέρος με 8 αθλητές στην οπεν και με 1 αθλητή στους βετεράνους!

Την καλύτερη πορεία την έκανε ο Παππάς Νίκος που έφθασε μέχρι τον ημιτελικό!!

Μπράβο Νίκο!!!


PAPPAS N. - SEMIFINALIST

Η πορεία των αθλητών μας.
 


Οπεν:
Παππάς Νίκος, 4άδα.

Σταμοκώστας Κώστας, 8άδα.

Σεσές Κώστας, 16άδα.

Αγγελόπουλος Βασίλης, μπαράζ.
Κορδάτος Κώστας, μπαράζ.
Πατρινός Σπύρος, μπαράζ.

Γκόγκος Θανάσης, όμιλο.
Κρικέλης Στέφανος, όμιλο.

 


Βετεράνοι:
Καστελλάνος Αντώνης, 8άδα.

 


Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ.

Πέμπτη, 31 Αυγούστου 2017

Καλώς ήρθες Νίκο!

Η ομάδα της Ολύμπια ανακοινώνει την απόκτηση του αθλητή Νίκου Παππά! Είμαστε πολύ χαρούμενοι που ο Νίκος θα είναι ξανά μαζί μας (2011 – 2012). Είναι ένας αθλητής με δυναμική στο χώρο και πιστεύουμε να βοηθήσει την ομάδα στους στόχους της!

Καλώς ήρθες Νίκο και σου ευχόμαστε κάθε επιτυχία με τα χρώματα της ομάδας μας!








Τετάρτη, 30 Αυγούστου 2017

Εις το επανιδείν!

Η ΟΛΥΜΠΙΑ θα ήθελε να ευχαριστήσει τον Γιώργο Παπαδόπουλο για την προσφορά του στην ομάδα όλα αυτά τα χρόνια.

Δυστυχώς λόγω της απόστασης ο Γιώργος δεν μπορεί να είναι όσο ενεργός θέλει και να βοηθάει την ομάδα μας να πετύχει τους στόχους της, για αυτό πήρε την δύσκολη απόφαση να αποχωρίσει από την σουμπουτεϊκή του "οικογένεια".

Του ευχόμαστε κάθε επιτυχία στην νέα του περιπέτεια. Και ... εις το επανιδείν!

 
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Γ.



Δευτέρα, 21 Αυγούστου 2017

OLYMPIA ARENA LEAGUE & OLYMPIA ARENA CUP 2016 / 2017

Ολοκληρώθηκε το όγδοο εσωτερικό μας πρωτάθλημα που ανέδειξε πρωταθλητή τον Κώστα Σεσέ!
Ο Κώστας έπιασε κορυφή στην κατάταξη από την 3η ημερίδα και κράτησε την 1η θέση μέχρι το τέλος της κανονικής περιόδου, εξασφαλίζοντας το απόλυτο πλεονέκτημα στα play off. Ένα πλεονέκτημα που το χρησιμοποίησε μόνο στον ημιτελικό, όπου χρειάστηκε δεύτερος αγώνας για να αποκλείσει τον περσινό πρωταθλητή Αντώνη Καστελλάνο.
Στον τελικό κέρδισε τον Σπύρο Πατρινό, που ήταν και πέρσι φιναλίστ, στην παράταση.
Έτσι κατέκτησε το 5ο πρωτάθλημα (2012, 2013, 2014, 2015, 2017)


OLYMPIA ARENA LEAGUE 2016/2017
 Η ολοκλήρωση του όγδοου εσωτερικού μας κυπέλλου ανέδειξε κυπελλούχο τον Σπύρο Πατρινό!
Ο Σπύρος κέρδισε στον ημιτελικό την έκπληξη του θεσμού, Θανάση Γκόγκο και στον τελικό τον Κώστα Σεσέ, που ήταν και πέρσι φιναλίστ.

Έτσι είναι ο μόνος που έχει κατακτήσει το κύπελλο δύο φορές (2011, 2017)

OLYMPIA ARENA CUP 2017

 Μπράβο και στους 23 συμμετέχοντες, σε ένα πρωτάθλημα διάρκειας 11 μηνών, με την διεξαγωγή 215 αγώνων και πολλά συγχαρητήρια στους νικητές!!

Στην σελίδα μας http://www.olympiaclubsubbuteo.com/p/blog-page_28.html μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα από ΟΛΕΣ τις Εσωτερικές μας διοργανώσεις.

Πέμπτη, 27 Ιουλίου 2017

ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΒΑΓΓΕΛΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

Καλωσορίζουμε τον Βαγγέλη Παπαδόπουλο στην ομάδα μας.

Του ευχόμαστε κάθε επιτυχία!


ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ


GRAND PRIX IN VIENNA 2017

Το Σαββατοκύριακο 15-16/7/2017 η ομάδα μας συμμετείχε στο διεθνές τουρνουά Grand Prix in Vienna.

Η ομάδα μας αποτελούμενη από τους Καστελλάνο Αντώνη, Πατρινό Σπύρο, Σεσέ Κώστα, Σταμοκώστα Κώστα, προκρίθηκε 1η από τον όμιλο (3-0-0), αλλά αποκλείστηκε στον προημιτελικό, στην παράταση, τελειώνοντας άδοξα σεζόν.

OLYMPIA CS
Στο ατομικό μεγάλη εμφάνιση πραγματοποίησε ο Σπύρος Πατρινός φθάνοντας στον ημιτελικό, όπου αποκλείστηκε από τον μετέπειτα νικητή.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΠΥΡΟ!!!

PATRINOS S. - SEMIFINALIST

Οπεν:
Πατρινός Σπύρος, 4άδα.
Σεσές Κώστας, μπαράζ.
Καστελλάνος Αντώνης, όμιλο.
Σταμοκώστας Κώστας, όμιλο

Τρίτη, 11 Ιουλίου 2017

ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΠΑΤΡΙΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ

Η ΟΛΥΜΠΙΑ ανακοινώνει την αποχώρηση του Δημήτρη Πατρινού. Του ευχόμαστε κάθε επιτυχία στην νέα σουμπουτεϊκή του περιπέτεια.

Μητσάκο εις το επανιδείν!

MAJOR OF ILIOUPOLI 2017

Το Σαββατοκύριακο 24-25/6/2017 διεξήχθη το διεθνές τουρνουά MAJOR OF ILIOUPOLI.
Η ομάδα μας συμμετείχε με 3 ομάδες !!!


OLYMPIA CS

Η Α΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Γενιτσαρόπουλο Γιώργο, Καστελλάνο Αντώνη, Πατρινό Σπύρο, Σεσέ Κώστα, Σταμοκώστα Κώστα, δυστυχώς δεν κατάφερε να συμμετάσχει σε έναν ακόμα τελικό, αφού αποκλείστηκε στην παράταση του ημιτελικού.



OLYMPIA CS - SEMIFINALISTS
Η B΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Αγγελόπουλο Βασίλη, Γκόγκο Θανάση, Κορδάτο Κώστα, Παπαδόπουλο Γιώργο, Σιούλα Σταύρο, πέρασε τον όμιλο αλλά δεν κατάφερε κάτι παραπάνω.
Η Γ΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Κρικέλη Στέφανο, Μανιάτη Σπύρο, Ματσόπουλο Στέλιο, Πατρινό Δημήτρη, έμεινε στον όμιλο.

Στο ατομικό η ομάδα μας πήρε μέρος με 9 αθλητές στην οπεν και με 1 αθλητή στους βετεράνους!!

Την καλύτερη πορεία την έκανε ο Πατρινός Σπύρος που έφθασε στους 8 και αποκλείστηκε στην παράταση.

Οπεν:
Πατρινός Σπύρος, 8άδα.

Σταμοκώστας Κώστας, 16άδα.
Καστελλάνος Αντώνης, 32άδα.
Κορδάτος Κώστας, 32άδα.

Σεσές Κώστας, 32άδα.
Αγγελόπουλος Βασίλης, όμιλο.
Κρικέλης Στέφανος, όμιλο.

Ματσόπουλος Στέλιος, όμιλο.

Πατρινός Δημήτρης, όμιλο.

Στους Βετεράνους με 1 αθλητή:
Παπαδόπουλος Γιώργος, όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ.

Πέμπτη, 15 Ιουνίου 2017

INTERNATIONAL OPEN OF ATHENS

Το Σαββατοκύριακο 3-4/6/2017 διεξήχθη το International Open of Athens.

Η OLYMPIA CS είχε δυνατή παρουσία αφού συμμετείχε με τρείς ομάδες!

Η Α΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Γενιτσαρόπουλο Γιώργο, Καστελλάνο Αντώνη, Πατρινό Σπύρο, Σεσέ Κώστα, Σταμοκώστα Κώστα, έφτασε με επιβλητικές εμφανίσεις στον τελικό αλλά δυστυχώς χάρη σε ένα γκολ που δεχθήκαμε στα τελευταία δευτερόλεπτα χάσαμε την ευκαιρία να διεκδικήσουμε το τρόπαιο στην παράταση.


OLYMPIA CS - FINALISTS

Η Β΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Αγγελόπουλο Βασίλη, Γκόγκο Θανάση, Κορδάτο Κώστα, Σιούλα Σταύρο, συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις, δεν προκρίθηκε σαν δεύτερη από τον όμιλο, όπου θα αντιμετώπιζε την ομάδα της GLYFADA UNITED TSC, για μια θέση στο βάθρο.
 
OLYMPIA CS B'

Η Γ΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Κρικέλη Στέφανο, Ματσόπουλο Στέλιο, Παπαϊωάννου Μιχάλη, Πατρινό Δημήτρη, αποκλείστηκε στον όμιλο.

Στο ατομικό συμμετείχαν 8 αθλητές από την ομάδα μας, όλοι στην όπεν κατηγορία.

Την καλύτερη εμφάνιση πραγματοποίησε ο Αντώνης Καστελλάνος, που ανέβηκε για άλλη μια φορά στο βάθρο επιβεβαιώνοντας την εξαιρετική χρονιά που κάνει.


KASTELLANOS A. - SEMI FINALIST

ΜΠΡΑΒΟ ΑΝΤΩΝΗ!!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών μας:

Καστελλάνος Αντώνης, 4άδα!
Πατρινός Σπύρος, 8άδα.
Κορδάτος Κώστας, Σεσές Κώστας, Σταμοκώστας Κώστας, 16άδα.
Αγγελόπουλος Βασίλης, Ματσόπουλος Στέλιος, μπαράζ.
Κρικέλης Στέφανος, όμιλο.


Όλα τα αποτελέσματα μπορείτε να τα δείτε ΕΔΩ.

Πέμπτη, 1 Ιουνίου 2017

2o ΕΘΝΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΘΗΝΑΣ

Το Σάββατο 20/5/2017 διεξήχθη το 4ο Εθνικό τουρνουά της σεζόν με την συμμετοχή 63 αθλητών.

Η ομάδα μας συμμετείχε με 7 αθλητές, όλοι στην Α΄ κατηγορία.

Την καλύτερη εμφάνιση πραγματοποίησε ο Κώστας Σεσές που έφτασε μέχρι τον ημιτελικό.


Κ. ΣΕΣΕΣ - ΗΜΙΦΙΝΑΛΙΣΤ



Η πορεία των αθλητών μας:

Σεσές Κώστας, 4άδα.
Καστελλάνος Αντώνης, 8άδα.
Αγγελόπουλος Βασίλης, 16άδα.
Γκόγκος Θανάσης, 16άδα.
Πατρινός Σπύρος, 16άδα.
Σταμοκώστας Κώστας, 16άδα.
Πατρινός Δημήτρης, όμιλο.


Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ.