Tuesday, March 12, 2019

Major in Frameries 2019

Το Σαββατοκύριακο 3-4/3/2019 διεξήχθη το Major στο Frameries του Βελγίου.
Η ομάδα μας αποτελούμενη από τους Γενιτσαρόπουλο Γιώργο, Παππά Νίκο, Πατρινό Σπύρο, Σεσέ Κώστα, Σταμοκώστα Κώστα, έφθασε μέχρι την 8άδα και έτσι δεν κατάφερε να ανέβει στο βάθρο που ήταν και ο στόχος.


OLYMPIA CS - FRAMERIES 2019
Στο ατομικό ενώ είχαμε κάποιες καλές εμφανίσεις από τους αθλητές μας, δυστυχώς δεν καταφέραμε να έχουμε κάποια διάκριση.
Την καλύτερη πορεία την έκανε ο Κώστας Σεσές έφθασε στα προημιτελικά!

Η πορεία των αθλητών μας.

Οπεν:
Σεσές Κώστας, 8άδα.
Γενιτσαρόπουλος Γιώργος, 16άδα.
Παππάς Νίκος, 16άδα
Πατρινός Σπύρος, 16άδα.
Σταμοκώστας Κώστας, όμιλο.


Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ.

Wednesday, February 27, 2019

Ο Νίκος Παππάς Πρωταθλητής Ελλάδος 2019



ΠΑΠΠΑΣ Ν. - ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2018/2019
Το Σαββατοκύριακο 23-24/2/2019 διεξήχθη στο Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας στον Πειραιά το Ατομικό Πρωτάθλημα Ελλάδος 2019.

Το Σάββατο διεξάχθηκαν τα προκριματικά με την συμμετοχή 52 αθλητών, όπου προκρίθηκαν 16 αθλητές για την τελική φάση της Κυριακής.

Εκεί τους περιμέναν οι 8 πρώτοι αθλητές της Ελληνικής κατάταξης. Μέσα σε αυτούς και ο δικός μας Νίκος Παππάς που συνέχισε τις εκπληκτικές εμφανίσεις της σεζόν και μετά την κατάκτηση του International Open της Αθήνας και την συμμετοχή του στον τελικό του Grand Prix του Βερολίνου, ο Νίκος κατέκτησε και το Πρωτάθλημα Ελλάδος!!!

Είναι το πρώτο Πρωτάθλημα που κατακτάει και όλοι στην ομάδα τους ευχόμαστε ανάλογη συνέχεια!


ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΝΙΚΟ!!!


ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ

Η ομάδα μας συμμετείχε στο Ατομικό Πρωτάθλημα με 5 αθλητές:


Παππάς Νίκος, νικητής!
Πατρινός Σπύρος, μπαράζ.
Σεσές Κώστας, όμιλο.
Σταμοκώστας Κώστας, όμιλο.
Αγγελόπουλος Βασίλης, προκριματικά.


Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ.

Friday, February 22, 2019

H OLYMPIA CS 2 ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2018/2019

Την Κυριακή 17/2/2019 διεξήχθη ο Β’ γύρος του ομαδικού πρωταθλήματος Ελλάδος της Β’ κατηγορίας.

Η 2η ομάδα μας αποτελούμενη από τους Αγγελόπουλο Βασίλη, Βλαστό Αντώνη, Κορδάτο Κώστα, Κρικέλη Στέφανο, Μανιάτη Σπύρο, Μπρισκόλα Γιώργο, Σιούλα Σταύρο, επανέλαβε την εμφάνιση του πρώτου γύρου (7x7) και κερδίζοντας όλα τα παιχνίδια (8x8) κατέχτησε το 3ο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας, τα τελευταία 4 χρόνια!!!




Οι 15 νίκες σε 15 αγώνες και η άνεση που κέρδισε τον τελικό απέναντι σε Α ομάδα που ανέβηκε στην Α’ κατηγορία, αποδεικνύει την ποιότητα των παιχτών που την αποτελούν και ότι η αξία τους είναι για ομάδα Α’ κατηγορίας.

Συγχαρητήρια στους ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!

Αγγελόπουλος Βασίλης, Βλαστός Αντώνης, Κορδάτος Κώστας, Κρικέλης Στέφανος, Μανιάτης Σπύρο, Ματσόπουλος Στέλιος, Πατρινός Δημήτρης, Μπρισκόλας Γιώργος, Σιούλας Σταύρος. 


OLYMPIA CS 2 - ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2018/2019
OLYMPIA CS 2 - Α' ΓΥΡΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α' ΓΥΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β' ΓΥΡΟΥ


Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ.

Ο Σεσές Κώστας νικητής στο Εθνικού τουρνουά της Αθήνας!

Το Σάββατο 16/2/2019 διεξήχθη το 3ο Εθνικό τουρνουά Αθήνας για την σεζόν 2018 – 2019 με 75 συμμετοχές στις 2 κατηγορίες.

Η ομάδα μας συμμετείχε με 8 αθλητές.


Εξαιρετικές εμφανίσεις από τον Κώστα Σεσέ και τον Σπύρο Πατρινό που τους έφθασαν μέχρι τον τελικό!!!

 
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΩΣΤΑ ΚΑΙ ΣΠΥΡΟ!!!

 
Η πορεία των αθλητών μας.


Α’ κατηγορία:
Σεσές Κώστας, νικητής!
Πατρινός Σπύρος τελικό!
Καστελλάνος Αντώνης, 8άδα.
Αγγελόπουλος Βασίλης, μπαράζ.
Σταμοκώστας Κώστας, μπαράζ.


Β’ κατηγορία:
Κρικέλης Στέφανος, 8άδα.
Μπρισκόλας Γιώργος, όμιλος.
Πατρινός Δημήτρης, όμιλος.


Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ.

1ο ΕΘΝΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥA ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Την Κυριακή 27/1/2019 διεξήχθη το 1ο Εθνικό τουρνουά στην Θεσσαλονίκη από την ομάδα Panorama 1978Subbuteo Club.
 

Το τουρνουά διεξήχθη με απόλυτη επιτυχία και συμμετοχές ρεκόρ για Εθνικό τουρνουά στην επαρχία, 45 συμμετοχές!

Από την ομάδα μας έλαβε μέρος ο Σεσές Κώστας, που έφθασε στα ημιτελικά!


Μπράβο Κώστα!!!

ΣΕΣΕΣ Κ. - ΗΜΙΦΙΝΑΛΙΣΤ
Συγχαρητήρια στην ομάδα του Πανοράματος για τον υπέροχο χώρο και την άψογη διοργάνωση.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ.

OLYMPIA ARENA CUP 2019

Την Κυριακή 3/2/2019 μαζί με την κοπή της πίτας μας είχαμε και την διεξαγωγή του εσωτερικού μας κυπέλλου.

Νικητής στο 10ο εσωτερικό μας κύπελλο αναδείχθηκε ο Νίκος Μπέης!!

Ο Κυπελλούχος των Κυπελλούχων κέρδισε στον τελικό, την έκπληξη του τουρνουά, Κορδάτο Κώστα.

Έτσι κατέκτησε το 1ο του εσωτερικό κύπελλο!


Συγχαρητήρια Νίκο!!!

ΜΠΕΪΣ Ν. - ΝΙΚΗΤΗΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Προϊστορία:
2009-2010 Σταμοκώστας Κώστας

2010-2011 Πατρινός Σπύρος
2011-2012 Παππάς Νίκος
2012-2013 Γκιόχαλας Μίλτος
2013-2014 Παπαδόπουλος Γιώργος
2014-2015 Καστελλάνος Αντώνης
2015-2016 Μπίζας Γιώργος 
2016-2017 Πατρινός Σπύρος 
2017-2018 Γενιτσαρόπουλος Γιώργος 
2018-2019 Μπέης Νίκος

ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2019

Την Κυριακή 3/2/2019 είχαμε την κοπή της πίτας μας, με μεγάλο τυχερό τον rookie της παρέας μας τον Γιώργο Μπρισκόλα, που βρήκε το φλουρί με την πρώτη του συμμετοχή.
 

Καλή σουμπουτεϊκή χρονιά να έχουμε!!!
ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2019

ΜΠΡΙΣΚΟΛΑΣ Γ.

Saturday, January 19, 2019

Η ΟΛΥΜΠΙΑ κατέκτησε το Κύπελλο Ελλάδος 2019!



OLYMPIA CS - ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΙ 2018/2019
 
OLYMPIA CS - ΑΠΟΝΟΜΗ

OLYMPIA CS - ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΙ 2019
 Το Σαββατοκύριακο 12-13 / 1 / 2019 διεξήχθη το Κύπελλο Ελλάδος στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας!

Η Α’ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Γεννιτσαρόπουλο Γιώργο, Μπέη Νίκο, Παππά Νίκο, Πατρινό Σπύρο, Σεσέ Κώστα, κατέκτησε το κύπελλο Ελλάδος για πρώτη φορά στην ιστορία της! 


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΠΑΡΑΖ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 16αδας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8αδας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΟΥ
Η Β΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Αγγελόπουλο Βασίλη, Βλαστό Αντώνη, Καστελλάνο Αντώνη, Κορδάτο Κώστα, Χονδρουδάκη Φώτη, αποκλείστηκε στην φάση των 16.

Στο ατομικό συμμετείχαν 8 αθλητές από την ομάδα μας, χωρίς κάποια διάκριση.

Πατρινός Σπύρος, 8άδα.

Παππάς Νίκος, 16άδα.
Σεσές Κώστας, 16άδα.

Κορδάτος Κώστας, 64άδα.
Σταμοκώστας Κώστας, 64άδα.
 

 Αγγελόπουλος Βασίλης, μπαράζ.
Χονδρουδάκης Φώτης, μπαράζ.


Αναλυτικά αποτελέσματα εδώ.

Friday, December 28, 2018

Satellite of Athens

Το Σαββατοκύριακο 15-16/12/2018 διεξήχθη το δεύτερο Satellite of Athens της σεζόν.

Η OLYMPIA CS συμμετείχε με δύο ομάδες!

Η Β΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Αγγελόπουλο Βασίλη, Γκόγκο Θανάση, Κορδάτο Κώστα, Πατρινό Δημήτρη, Σιούλα Σταύρο, κατάφεραν με πολύ καλές εμφανίσεις να φθάσουν στα ημιτελικά, επαναλαμβάνοντας την επίδοση του πρώτου Satellite της σεζόν.


OLYMPIA CS B' - SEMIFINALISTS

Η Γ΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Ζαχαρόπουλο Νίκο, Κούρτη Δημήτρη, Μπρισκόλα Γιώργο, Χονδρουδάκη Φώτη, δεν κατάφεραν να περάσουν τον όμιλο.

Στο ατομικό συμμετείχαν 3 αθλητές από την ομάδα μας, χωρίς κάποια διάκριση.

Οπεν:

Ζαχαρόπουλος Νίκος, όμιλο.
Μπρισκόλας Γιώργος, όμιλο.
Πατρινός Δημήτρης, όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ.

Monday, December 10, 2018