Κυριακή, 21 Φεβρουαρίου 2016

INTERNATIONAL OPEN OF ATHENS 13-14/02/2016

Το Σαββατοκύριακο 13,14/ 2 /2016 διεξήχθη το δεύτερο διεθνές τουρνουά International Open in Athens που διοργανώνει η χώρα μας.
Η ομάδα μας συμμετείχε με δύο ομάδες !!

Η Α΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Καστελλάνο Αντώνη, Μπίζα Γιώργο, Πατρινό Σπύρο, Σεσέ Κώστα, Σταμοκώστα Κώστα, πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις, έφτασε μέχρι τον τελικό, αλλά δυστυχώς δεν κατάφερε να επαναλάβει την επιτυχία και να κατακτήσει και το δεύτερο International Open in Athens της σεζόν.




Η Β΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Αγγελόπουλο Βασίλη, Γκόγκο Θανάση, Κορδάτο Κώστα, Μανιάτη Σπύρο, πραγματοποιώντας πολύ καλές εμφανίσεις, προκρίθηκε δεύτερη από τον όμιλο και στους 16 αποκλείστηκε από τους μετέπειτα νικητές.




Στο ατομικό συμμετείχαν 7 αθλητές από την ομάδα μας.
Οι εξαιρετικές εμφανίσεις των παικτών μας συνεχίστηκαν,
Πατρινός Σπύρος και Σεσές Κώστας έφτασαν μέχρι τα ημιτελικά!!
Ο Αγγελόπουλος Βασίλης έφτασε στους 8.
Ο Σταμοκώστας Κώστας έφτασε στους 16.
Οι Κορδάτος Κώστας, Κρικέλης Στέφανος, Πατρινός Δημήτρης, αποκλείστηκαν στα μπαράζ.




Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ.

MAJOR OF ROME 30-31/01/2016

Το σαββατοκύριακο 30, 31 Ιανουαρίου 2016 η ομάδα μας παραβρέθηκε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στο Major της Ρώμης.

Η ομάδα μας αποτελούμενη από τους Καστελλάνο Αντώνη, Κορδάτο Κώστα, Πατρινός Σπύρο, Σεσέ Κώστα, Σταμοκώστα Κώστα, πέρασε πρώτη τον όμιλο και έφτασε μέχρι τους 16 της διοργάνωσης.



Στο ατομικό είχαμε συνέχεια τον καλών εμφανίσεων από τον Πατρινό Σπύρο που έφτασε μέχρι τους 16!
Ο Σεσές Κώστας αποκλείστηκε στους 32.
Ο Σταμοκώστας Κώστας αποκλείστηκε στα μπαράζ.
Ο Καστελλάνος Αντώνης και Κορδάτος Κώστας αποκλείστηκαν στον όμιλο.

Αναλυτικά αποτελέσματα εδώ.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ 9-10/01/2016

Το Σαββατοκύριακο 9,10/1/2016 διεξήχθη το Κύπελλο Ελλάδος
Η ομάδα μας συμμετείχε με δύο ομάδες, χωρίς κάποια διάκριση.
Η Α΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Γκόγκο Θανάση, Μπίζα Γιώργο, Πατρινό Σπύρο, Σεσέ Κώστα, Σταμοκώστα Κώστα, αποκλείστηκε στα προημιτελικά.
Η Β΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Αγγελόπουλο Βασίλη, Κορδάτο Κώστα, Πατρινό Δημήτρη, Σιούλα Σταύρο, στην φάση των 16.

Στο ατομικό συμμετείχαν 8 αθλητές από την ομάδα μας,
Πατρινός Σπύρος ( 8 )
Σεσές Κώστας ( 16 )
Πατρινός Δημήτρη, Σταμοκώστας Κώστας ( 32 )
Αγγελόπουλος Βασίλης, Κορδάτος Κώστας, Μπίζας Γιώργος ( 64 )
Γενιτσαρόπουλος Γιώργος ( προκριματικά )

Αναλυτικά αποτελέσματα εδώ.