Friday, February 21, 2020

Ατομικό Πρωτάθλημα Ελλάδος 2020

Το Σαββατοκύριακο 15-16/2/2020 διεξήχθη το Πρωτάθλημα Ελλάδος στις ατομικές κατηγορίες.

Η ομάδα μας συμμετείχε με αθλητές σε δύο κατηγορίες, όπεν και βετεράνων.

Στην όπεν κατηγορία σε σύνολο 54 αθλητών, η ομάδα μας συμμετείχε με 10 αθλητές, με τους 7 αθλητές μας να προκρίνονται στην τελική φάση της Κυριακής των 24 αθλητών, δείχνοντας για άλλη μια φορά το υψηλό επίπεδο της ομάδας μας!

Την καλύτερη εμφάνιση από τους αθλητές μας πραγματοποίησε ο περσινός Πρωταθλητής Παππάς Νίκος, που ανέβηκε και φέτος στο βάθρο, φθάνοντας έως στον ημιτελικό!

Συγχαρητήρια Νίκο!

ΠΑΠΠΑΣ Ν. - ΗΜΙΦΙΝΑΛΙΣΤ

Στην κατηγορία των βετεράνων σε σύνολο 25 αθλητών, η ομάδα μας συμμετείχε με 3 αθλητές!

Την καλύτερη εμφάνιση από τους αθλητές μας πραγματοποίησε ο Καστελλάνος Αντώνης, που έφθασε μέχρι τον ημιτελικό, συνεχίζοντας τις καταπληκτικές του εμφανίσεις αυτή την σεζόν, ανεβαίνοντας στο βάθρογια 4η φορά ( Νικητής: GP Αθήνας - Ημιφιναλίστ: 1ο Εθνικό Τουρνουά, Κύπελλο Ελλάδος, Πρωτάθλημα Ελλάδος), δείχνοντας μεγάλη σταθερότητα στην απόδοση του!

Συγχαρητήρια Αντώνη!

ΚΑΣΤΕΛΛΑΝΟΣ Α. - ΗΜΙΦΙΝΑΛΙΣΤ

Η πορεία των αθλητών μας στην Όπεν κατηγορία:
Παππάς Νίκος, 4άδα.
Πατρινός Σπύρος, 12άδα.
Σεσές Κώστας, 12άδα.
Αγγελόπουλος Βασίλης, 24άδα.
Κορδάτος Κώστας, 24άδα.
Λιακόπουλος Νίκος, 24άδα.
Σταμοκώστας Κώστας, 24άδα.
Γκόγκος Θανάσης, προκριματικά.
Μπρισκόλας Γιώργος, προκριματικά.
Χονδρουδάκης Φώτης, προκριματικά.

Η πορεία των αθλητών μας στην κατηγορία των Βετεράνων:
Καστελλάνος Αντώνης, 4άδα.
Μαυρομήτρος Δημήτρης , 2άδα.
Παπαδόπουλος Γιώργος, 12άδα.


Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ.

Thursday, February 20, 2020

Scottish Grand Prix 2020

Το Σαββατοκύριακο 8-9/2/2020 διεξήχθη το Grand Prix της Γλασκώβης.

Η ομάδα μας είχε συμμετοχή στο ατομικό με την παρουσία του Χονδρουδάκη Φώτη!

Ο Φώτης είχε καλή παρουσία και πήρε πολλές εμπειρίες, προκρίθηκε από τον όμιλο και αποκλείστηκε στα μπαράζ για την 16άδα.
 
ΧΟΝΔΡΟΥΔΑΚΙΗΣ ΦΩΤΗΣ (αριστερα)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ.

Wednesday, February 12, 2020

Κοπή πίτας 2020

Την Κυριακή 02/02/2020 με μεγάλη επιτυχία έγινε η κοπή της πίτας της ομάδας μας, με την συμμετοχή 15 αθλητών!

Φυσικά δεν γινόταν να μην συνοδευτεί από αγώνες, έτσι διεξήχθη η 6η ημερίδα του εσωτερικού μας πρωταθλήματος.

Μεγάλος τυχερός ο Κώστας Σεσές που κέρδισε το φλουρί αλλά και το τουρνουά!!

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε την Γιώτα για την πολύ νόστιμη πίτα που μας έφτιαξε.


Και του χρόνου με υγεία για όλους!










Wednesday, January 29, 2020

Ο Σεσές νικητής στο Εθνικό τουρνουά της Θεσσαλονίκης!

Την Κυριακή 26/1/2020 διεξήχθη το 2ο Εθνικό τουρνουά Θεσσαλονίκης για την σεζόν 2019–2020 από την ομάδα Panorama 1978 Subbuteo Club με την συμμετοχή 36 αθλητών!

Από την ομάδα μας έλαβαν μέρος 3 αθλητές!

Νικητής αναδείχθηκε ο Κώστας Σεσές!

Συγχαρητήρια Κώστα!

ΣΕΣΕΣ Κ. - ΝΙΚΗΤΗΣ
Η πορεία των αθλητών μας:

Σεσές Κώστας, νικητής!
Παπαδόπουλος Γιώργος, 1ο νοκ άουτ
Λιακόπουλος Νίκος, 1ο νοκ άουτ


Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ.

Thursday, January 16, 2020

Ο ΣΕΣΕΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ 2020!

Το Σαββατοκύριακο 11-12/1/2020 διεξήχθη το Κύπελλο Ελλάδος!
Το Σάββατο στο ατομικό ο Κώστας Σεσές πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις έφθασε στον τελικό!

Ένας τελικός που χρειάστηκε η διαδικασία των πέναλντι για να αναδειχθεί ο νικητής και δυστυχώς ο Κώστας δεν ήταν ο τυχερός.


ΜΠΡΑΒΟ ΚΩΣΤΑ!!

ΣΕΣΕΣ Κ. - ΦΙΝΑΛΙΣΤ
Πολύ καλή πορεία πραγματοποίησε και ο Αντώνης Καστελλάνος που έφθασε μέχρι τον ημιτελικό!

Στον ημιτελικό είχαμε έναν συναρπαστικό εμφύλιο ανάμεσα στον Αντώνη και τον Κώστα που κρίθηκε στην παράταση.


ΜΠΡΑΒΟ ΑΝΤΏΝΗ!!

ΚΑΣΤΕΛΛΑΝΟΣ Α. - ΗΜΙΦΙΝΑΛΙΣΤ

Από την ομάδα μας έλαβαν μέρος 12 αθλητές:


Σεσές Κώστας, τελικό!
Καστελλάνος Αντώνης, ημιτελικο!
Παπαδόπουλος Γιώργος, 16άδα.
Αγγελόπουλος Βασίλης, 32.
Γκόγκος Θανάσης, 64.
Κορδάτος Κώστας, 64.
Λιακόπουλος Νίκος, 64.
Μαυρομήτρος Δημήτρης, 64.
Σταμοκώστας Κώστας, 64.
Μπρισκόλας Γιώργος, προκριματικά.
Πατρινός Σπύρος, προκριματικά.
Χονδρουδάκης Φώτης, προκριματικά.



Την Κυριακή στο ομαδικό λάβαμε μέρος με 3 ομάδες!

Την καλύτερη πορεία έκανε η Γ ομάδα μας που αποτελούμενη από τους Ζαρογιάννη Δημήτρη, Λιακόπουλο Νίκο, Μπρισκόλα Γιώργο, Παπαϊωάννου Μιχάλη, Πατρινό Δημήτρη, έφθασε μέχρι τα προημιτελικά!

Εκεί σε ένα συναρπαστικό αγώνα για το βάθρο έχασε στην παράταση.

OLYMPIA CS C'
Η Β΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Αγγελόπουλο Βασίλη, Γκόγκο Θανάση, Κορδάτο Κώστα, Παπαδόπουλο Γιώργο, Σιούλα Σταύρο, αποκλείστηκε στους 16.

Η Α΄ ομάδα μας αποτελούμενη από τους Μπέη Νίκο, Παππά Νίκο, Πατρινό Σπύρο, Σεσέ Κώστα, Χονδρουδάκη Φώτη, δεν κατάφερε να επαναλάβει την περσινή επιτυχία, όπου είχε κατακτήσει το τρόπαιο, και αποκλείστηκε στα προκριματικά από τους μετέπειτα νικητές.


Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ.