Tuesday, February 28, 2023

Ομαδικό Πρωτάθλημα 2023

Την Κυριακή 19/2/2023 διεξήχθη ο 1ος γύρος του ομαδικού πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας.

Η ομάδα μας αποτελούμενη από τους Αγγελόπουλο Βασίλη, Γενιτσαρόπουλο Γιώργο, Καστελλάνο Αντώνη, Παππά Νίκο, Πατρινό Σπύρο, Σεσέ Κώστα, με 5 νίκες και 3 ήττες βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας, με απόσταση 4 βαθμών από την κορυφή, κάνοντάς δύσκολο το έργο της ομάδας στον 2ο γύρο του πρωταθλήματος που θα διεξαχθή τον Μάιο.


Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ.

Πρωτάθλημα Β΄ ομάδων 2023

Το Σάββατο 18/2/2023 διεξήχθη ο 1ος γύρος του πρωταθλήματος Β΄ομάδων.

Η ομάδα μας αποτελούμενη από τους Ζαρογιάννη Δημήτρη, Κορδάτο Κώστα, Λιακόπουλο Νίκο, Μανιάτη Σπύρο, Μπρισκόλα Γιώργο, Πατρινό Δημήτρη, Σιούλα Σταύρο, έκαναν το αναμενόμενο και κέρδισαν όλα τα παιχνίδια!

Συνεχίζοντας το απίστευτο σερί τους από το περσινό πρωτάθλημα που τερμάτισαν στην 1η θέση κερδίζοντας όλα τα παιχνίδια!

Έτσι η ομάδα μας έκανε το πρώτο βήμα για την συμμετοχή της στον τελικό της Β΄κατηγορίας

ΟΛΥΜΠΙΑ Β'

Συγχαρητήρια!

Αναλυτικά αποτελέσματα εδω.

ROSTER 2023

 


Friday, February 24, 2023

Ο Γιώργος γύρισε!

Με μεγάλη χαρά ανακοινώνουμε την επιστροφή του Γιώργου Γενιτσαρόπουλου!

Ο Γιώργος θα είναι μαζί μας για την τρέχουσα χρονιά και στους αγωνιστικούς χώρους, γιατί από την παρέα μας δεν έφυγε ποτέ.

Του ευχόμαστε πολλές επιτυχίες σε ομαδικό και ατομικό επίπεδο!!

ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΕΝΙΤΣΑΡΟΠΟΥΛΟΣ


ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΓΙΑΝΤΑΗΣ

Η ομάδα μας είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την μεταγραφή του Βαγγέλη Γιάνταη!

Τον καλωσορίζουμε στην παρέα μας και στην ομάδα μας, του ευχόμαστε καλά παιχνίδια και καλή διασκέδαση!!

ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΓΙΑΝΤΑΗΣ

ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΕΜΕΝΤΗΣ

Καλωσορίζουμε στην ομάδα μας και στο χόμπι μας τον Γιάννη Δεμέντη!

Γιάννη σου ευχόμαστε καλά παιχνίδια και καλή διασκέδαση!!

ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΕΜΕΝΤΗΣ


Thursday, February 9, 2023

International Open of Athens 2023

Το Σαββατοκύριακο 28-29/1/2023 διεξήχθη το International Open of Athens.

Το Σάββατο διεξήχθησαν οι ατομικές κατηγορίες, η ομάδα μας συμμετείχε με 7 αθλητές.

Την καλύτερη παρουσία είχε ο Κώστας Σεσές που έφτασε έως τα ημιτελικά!

ΣΕΣΕΣ Κ. - ΗΜΙΦΙΝΑΛΙΣΤ

Η παρουσία των αθλητών μας:

Οπεν (48)
Σεσές Κώστας, 4άδα.
Αγγελόπουλος Βασίλης, 16άδα.
Πατρινός Σπύρος, 16άδα.
Σταμοκώστας Κώστας, μπαράζ.
Κορδάτος Κώστας, όμιλο.
Λιακόπουλος Νίκος, όμιλο.

Βετεράνων (27)
Καστελλάνος Αντώνης, 8άδα.


Την Κυριακή διεξήχθη το ομαδικό με την παρουσία 24 ομάδων.

Η Ολύμπια συμμετείχε με 2 ομάδες!

Η Α' ομάδα μας αποτελούμενη από τους Αγγελόπουλο Βασίλη, Καστελλάνο Αντώνη, Παππά Νίκο, Πατρινό Δημήτρη, Πατρινό Σπύρο, Σεσέ Κώστα, περάσαμε τον όμιλο δεύτεροι, κερδίσαμε στον αγώνα μπαράζ και σταμάτησε η πορεία μας στα προημιτελικά.

Η Β' ομάδα μας αποτελούμενη από τους Ζαρογιάννη Δημήτρη, Κορδάτο Κώστα, Λιακόπουλο Νίκο, Μανιάτη Σπύρο, Μπρισκόλα Γιώργο, περάσαμε τον όμιλο δεύτεροι και αποκλειστήκαμε στα μπαράζ.

OLYMPIA CLUB SUBBUTEO



Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ.